R Series 18070-2034T
(Nog geen beoordelingen) Een beoordeling schrijven
Mail ons op info@apox.nl of bel ons op 0348-447869
SKU:
18070-2034T
Conditie:
Nieuw
Beschikbaarheid:
Levertijd van dit product bedraagt 9 - 11 weken
Geselecteerd(e) Kleur is
Omschrijving
• Ruggedized case body made from impact resistant PE material
• Heavy-duty polymer handles with soft rubber grip
• Stainless Steel, heavy duty catches
• Waterproof silicone seal between body and lid
• Extra resistant to impact & vibration
• UV resistant
• Optional rugged edge castors
• Made to withstand extreme temperatures & solar load
• Custom internals available
• Color options
• Multibrix® stacking system (straight or cross stacking of same or different size cases)
• MIL-STD 810 G, Def Stan 81-41, STANAG 4280
• Dust and Water Protection rated IP 67
Extra Informatie
Buiten maten:
1800 x 700 x H 540 mm
Binnen maten:
1710 x 610 x H 470 mm
Volume:
490 Liter
Buiten maat kist:
H 200 mm
Buiten maat deksel:
H 340 mm
Binnen maat kist:
H 180 mm
Binnen maat deksel:
H 290 mm
Werk temperatuur:
- 50 °C / + 65 °C